فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.


اشغال خط تلفن ، عدم پاسخگویی ، تغییر شماره تلفن مطب پزشک . این ها عواملی هستند برای افرادی که می خواهند برای گرفتن وقت یا نوبت به پزشک مراجعه می کنند را تجربه می کنند .

با وجود شبکه اجتماعی مثل تلگرام بسیاری بر این باورند که بهتر از این دیگر ممکن نیست و ارزان بودن و جالب بود امکانات تلگرام می تواند بهترین ابزار برای ارتباط پزشک با بیمار باشد .

در این مقاله که جنبه آموزشی و معرفی خدمات سایت در نظر گرفته شده است شما را بیشتر با این نوع فناوری آشنا می سازیم :


معرفی خدمات آن لاین و مزایای آن در پزشکی :


یکی از زوایای دولت الکترونیکی که بسیاری از چالشهای فرا روی را برطرف میکند خدمات الکترونیکی است. در واقع به نوعی ارائه خدمات به شهروندان با سریعترین زمان و کمترین هزینه با روشهای مدرن. یکی از این روشها پرداخت آنلاین میباشد. با توسعه سریع تکنولوژی اینترنت، خرید و پرداخت آنلاین بیشتر از قبل محبوب گشته و از این رو به یکی از پرطرفدارترین برنامه های کاربردی در اینترنت تبدیل گردیده است. از طرفی موفقیت در تجارت الکترونیکی به عوامل زیادی بستگی دارد، که یکی از مهمترین این عوامل، اعتماد میباشد. پژوهش ها نشان داده اند که نبود اعتماد، از موانع اصلی در استفاده از خدمات آنلاین میباشد و مهمترین عامل بازدارنده برای مشارکت شهروندان در انجام فرآیند استفاده از خدمات آنلاین و حوزه تجارت الکترونیکی میباشد. از این رو ایجاد اعتماد در کاربران و جذب آنها به فرآیند استفاده از خدمات الکترونیکی آنلاین از راههای مختلف، از جمله طراحی مناسب وب سایتهای ارائه دهنده خدمات آنلاین به طور قابل توجهی در رفتار استفاده کاربران از این مدل از خدمات تأثیر دارد.نسل فناوری در گرفتن نوبت دکتر را بهتر بشناسید .

حضوری (معرفینامه) ، تلفن ، اینترنت

نسل اول : روش حضوری همان گونه که از اسم آن مشخص است به وسیله مراجعه حضوری به مطب دکتر می باشد . واضح است که در صورت حضور افراد زیادی که به مطب مراجعه کرده اند ، این روش نمی تواند پاسخگوی خوب و مناسبی به مراجعه کننده باشد و بیمار را مشعوف سازد چون زمانی که درخواست بیش از نرمال آن باشد ، مدیریت درخواست ها خارج از کنترل یک یا دونفر نیروی انسانی می شود و با پدیده سرریزی مواجه خواهیم شد . معرفینامه نیز همان روش حضوری می باشد که با این تفاوت اولویت قراردادن را  برای مراجعه کننده یادآوری می نماید .

نسل دوم : روش تلفنی یکی از پرکاربردترین  و  عمومی ترین روش های گرفتن نوبت دکتر می باشد . تلفن یکی از ساده ترین روش ها بوده و به دلیل اینکه امروزه در بیشتر مناطق مسکونی تلفن وجود دارد همواره مورد استقبال قرار می گیرد . 

                  

اما اشکالی که این روش دارد اشغال مداوم خط و یا عدم پاسخگویی از سوی منشی می باشد . فرض کنید یک خط تلفن وجود داشته باشد و در یک زمان حداقل 5 نفر بخواهند شماره تلفن مطب را بگیرند  چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ واضح است که سیستم تلفن تنها قادر است در یک لحظه فقط و فقط به یک تلفن پاسخ دهد . تلفن  توسعه داده شده  همان روش حضوری است با این تفاوت که او را از مراجعه غیرضروری به مطب بی نیاز  می سازد .

نسل سوم : اما پیشرفت فناوری موجب شده است که روش دیگری که بسیار کارآمدتر و ارزان تر و از همه مهمتر 24 ساعته می باشد به وجود آید و آن هم اینترنت است . بله درست است اینترنت به صورت 24 ساعته ، 7 روز هفته و در هر موقعیت جغرافیایی به شرط وجود زیرساخت ها موردنظر و رعایت استانداردها و اصول و مقررات ،  می تواند به کمک شما بیاید و گرفتن نوبت را آسانتر نماید .


راه اندازی سیستم نوبت دهی پزشکان بر روی ایمیل

درج رزومه پزشک در اینترنت

اطلاع رسانی برنامه کاری و ساعات حضور در اینترنت

برای اطلاعات بیشتر از سایت پی دی اف سبز دیدن فرمایید


 

 


ثبت رایگان  مشخصات پزشکان عمومی ، متخصص و فوق تخصص قزوینی در اولین سایت تخصصی و سفارشی اطلاعات پزشکان قزوین  - فقط تا 30 بهمن 1395

منظور از استانداردها و اصول و مقررات این است که همواره باید سایت در اینترنت قرار گرفته باشد ، ظرفیت پذیرش مراجعه کننده را داشته باشد یا به اصطلاح قطع نشود ، نیروی های انسانی که  از آن استفاده می کنند آموزش های لازم را دیده باشند ، در صورت بروز مشکل در سیستم روش جایگزین در کوتاه ترین زمان فعال گردد .

قابل توجه پزشکان محترم که تمایل به راه اندازی سیستم نوبت دهی دارند می توانند از طریق لینک های زیر به اطلاع مدیر سایت برسانند :


ارتباط با مدیر سایت از طریق تلفن و جی میل و اینستاگرام


ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم وبسایت

ثبت رایگان  مشخصات پزشکان عمومی ، متخصص و فوق تخصص قزوینی در اولین سایت تخصصی و سفارشی اطلاعات پزشکان قزوین  - فقط تا 30 آذر 1395


راه های اشتغال زایی کارشناس فناوری اطلاعات در بیمارستان  :

نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات بایستی مشخص گردد. برای مثال یکی از کاربردهای مهندسین فناوری اطلاعات در بیمارستان ولایت قزوین کارشناس فناوری اطلاعات می تواند اقدام به تولید محتوا برای وب سایت ، تولید محتوا برای کانال ها اطلاع رسانی مثل تلگرام نماید. به این صورت این اقدامات م یتواند در راهنمایی به بیماران بسیار موثر واقع شود . تعداد کارشناس فناوری اطلاعات بستگی به بخش ها و قسمت های بیمارستان دارد . اما حداقل وجود دونفر کارشناس فناوری اطلاعات در هر بیمارستان ضروری به نظر می رسد .


نمایشگاه بین المللی پزشکی و تجهیزات پزشکی 2017 دوبی

تاریخ : سه‌شنبه 4 آبان‌ماه سال 1395 | 01:08 ب.ظ | چاپ | نویسنده: کمال | نظرات (0)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.