فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.پیزا، برنامه بین المللی ارزیابی دانش آموزان، پژوهش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است که هر سه سال، نظام های آموزشی در اقصی نقاط جهان را از طریق آزمایش هزاران دانش آموز پانزده ساله ارزشیابی می کند. آزمون بر مبنای دانش مورد نیاز در بزرگسالی در زمینه خواندن، ریاضیات و علوم انجام می شود.


چین دائما در صدر جدول پیزا قرار می گیرد و آخرین نتایج نشان می دهد که نظام آموزشی در شانگهای نه تنها جزو بهترینها بین ۶۵ کشور شرکت کننده است، بلکه تقدم خود را نیز افزایش می دهد. درس های اصلی، زبان، ریاضی و علوم بسیار مهم اند زیرا در امتحان ها ضریب بیشتری دارند. به همین دلیل دانش آموزان بیشتر بر روی این درس ها تمرکز می کنند.

فقط تمرکز بر یادگیری دانش باعث شده است که دیگر جنبه های توسعه فردی نادیده انگاشته شوند. متخصصان

آموزشی امروز در پی ایجاد توازن هستند و به همین دلیل است که مقوله های دیگری مانند اهمیت دادن بیشتر به ورزش را نیز در نظر می گیرند.

در رده بندی نظامهای اموزشی پیزا، کشورهای آسیایی در زمینه مهارت های ریاضی در هفت رتبه اول قرار دارند و پشت سر آنها پنج کشور اروپایی، از جمله استونی قرار گرفته اند.

استونی در آزمون پیزای سال ۲۰۱۲ به نتایج عالی در بین ۶۵ کشور شرکت کننده دست یافت. دانش آموزان پانزده ساله این کشور، در بین بهترین های جهان و اروپا قرار گرفتند.

برنامه آموزشی سال ۱۹۹۶ میلادی قدمی در مسیر درست بود که هدف های آموزشی و راه های رسیدن به آنرا تعیین و بر استقلال مدرسه تاکید کرد.تاریخ : پنج‌شنبه 13 اسفند‌ماه سال 1394 | 03:58 ب.ظ | چاپ | نویسنده: کمال | نظرات (0)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.