فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.


دانستنیهای وام های مسکن و مسکن جوانان و مسکن یکم :

اوراق و ارائه تسهیلات . واژه های پرکاربردی هستند که وقتی تصمیم به خرید و یا ساخت مسکن می نمایید ، بارها و بارها آن را خواهید شنید . اما اوراق چیست و تفاوت آن با تسهیلات بانکی مسکن چیست ؟

بانک مسکن برای افرادی که می خواهند خانه بخرند وام می دهد . اگر مشتری در بانک مسکن پول گذاشته باشد می تواند وام بگیرد که به آن تسهیلات گفته می شود . در صورتی که مشتری در بانک مسکن پول نگزاشته باشد اما به وام نیاز داشته باشد ، بانک به او اوراق می دهد .

تفاوت دیگر اوراق با تسهیلات در نرخ سود آنها می باشد . اوراق 18 درصد سود بانکی دارد و تسهیلات 14 درصد .

اوراق را باید از شرکت ها ی کارگزاری بورس تهیه و خریداری شود . اما باید مورد تایید بانک مسکن باشد و تاریخ آن منقضی نشده باشد . در اسفند 1394 که من به بانک مسکن مراجعه کردم ، در تابلوی اعلانات قید شده بود که اوراق ها باید به تاریخ 1394/08/15 به بعد باشد . یعنی اوراق های قبل از این تاریخ اعتبار ندارد . بنابراین اگر اوراق می خرید حتما به این نکته توجه فرمایید .

در شهر قزوین حداکثر اوراقی که برای خانه لحاظ می گردد 50 میلیون تومان می باشد که برای تهیه آن باید به کارگزاری بورس مراجعه کنید و هزینه خرید اوراق مبلغ هشت میلیون ششصد هزار تومان در تاریخ 11 اسفند 94 بوده است و این مبلغ ثابت نبوده و تغییر است . اقساط ماهیانه این اوراق 880 هزار تومان بوده و در 12 سال یعنی 144 ماه باید پرداخت گردد .

مبلغ 10 میلیون نیز وام جعاله برای خرید اختصاص می یابد که بازپرداخت آن 5 سال یعنی 60 ماه و اقساط ماهیانه 262 هزار تومان می باشد . سود این وام 18.5 درصد می باشد .


تحلیل وام بانکی مسکن با تسهیلات :

نزدیک به 900 هزار تومان اقساط ماهیانه برای مشتری ، همیشه این سوال را در ذهن مشتری به یاد می آورد که آیا او می تواند ماهیانه 900 هزار تومان صرفا قسط پرداخت نماید ؟ با توجه به میزان دریافتی افراد در هر شهر متفاوت می باشد ، آیا مشتری می تواند ماهیانه این مقدار قسط را به بانک پرداخت نماید ؟

پیشنهادات :

با تشکر از پرسنل زحمکتش بانک ،  در کتاب بازاریابی فلیپ کاتلر می خوانیم که به ارائه خدمات خوب و پاسخگویی به مشتریان رمز موفقیت کسب و کار می باشد . مشتریان سرعت اجرای خدمات ، پایین بودن کیفیت و ...  را می پذیرند اما برخورد ناشایست را هرگز نمی پذیرند و کسب و کارهایی که رعایت اخلاق و ادب و احترام را راعایت نکنند زمینه ورشکستگی خود را فراهم کنند . لذا رعایت اخلاق و ادب بیشتری را از کارکنان در برابر مشتریان بانک خواستارم .


شرایط دریافت  وام در بانک صادرات در تیر ماه 95

برای گرفتن وام به مبلغ 60 میلیون از بانک صادرات ، بازپرداخت اقساط 3 ساله هست و برای وام 60 میلیون ، اقساط ماهیانه میشه 2170000 تومان . برای این منظور باید مبلغ 30 میلیون به مدت 8 ماه در بانک بماند و سند خانه در ضمانت بانک باقی  می ماند . نرخ سود تسهیلات 18 درصد می باشد. ضریبی که در نظر گرفته شده 1.5 می باشد . نام این وام تعمیرات مسکن می باشد .

گونه دیگر وام این است که 10 میلیون سپرده در بانک میزارید و مسدود می ماند و سود 8 درصد میده بانک و 5 برابر این مبلغ یعنی 50 میلیون وام میده . متقاضی باید در عرض 3 سال با سود 18 درصد وام را با بانک تسویه کند .تاریخ : سه‌شنبه 11 اسفند‌ماه سال 1394 | 03:41 ب.ظ | چاپ | نویسنده: کمال | نظرات (0)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.