فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.


چگونه از جعل مدارک در مراکز مدعی صدور دیپلم  جلوگیری  کنیم ؟


واژه های کلیدی : جعل مدارک ، مدارک تقلبی ، فناوری در جعل مدارک


راحت و بدون  رفتن به کلاس درس ، تضمینی و آسان ، فقط در یک سال، حتی کمتر از یک سال و کوتاه ترین زمان ممکن  دیپلم بگیرید، از نوع رسمی‌اش، از آنها که مو لای درز اعتبارشان نمی‌رود.  این نمونه ای از تبلیغاتی است که در تراکت هایی منتشر و در خیابان ها پخش می شود . علیرغم آنکه اداره آموزش و پروش اعلام کرده است ، تنها مرجع رسمی برای صدور مدرک دیپلم آموزش و پروش است .

سال‌ها قبل کف چند خیابان مشهور و پررفت وآمد تهران در عرض چند ساعت پرمی‌شد از تراکت‌های وسوسه‌کننده‌ای که دارندگان سیکل، دیپلم ردی‌ها، مشروطی‌ها و تغییر رشته‌ای‌ها را گه‌گاه اغوا می‌کرد. حالا هم این تراکت‌ها میان مردم توزیع می‌شود، اما نه به اندازه قبل، که حالا دیگر نیازی به چاپ تراکت و تحمل هزینه‌های پخش نیست، با رشد فناوری که همه‌جور خلاف را می‌شود با ارسال یک پیام کوتاه روی تلفن‌های همراه یا راه‌اندازی یک سایت و وبلاگ رتق و فتق کرد. وجود این معظلات پیده جعل محتوایی بوده است .   اما راه حل چیست ؟

 

1-    انتشار آموزشگاه های مجاز : اداره آموزش و پرورش هر استان می تواند ، آموزشگاه هایی که دارای مجوز و صلاحیت برای آموزش مهارت های فنی و حرفه ای هستند را مشخص نماید تا پس از مراحل آزمون مدارک آنها را برای صدور مدرک دیپلم به اداره آموزش و پرورش استان ارسال نمایند .

2-   آموزش مهارت های فنی و حرفه ای با مرکز صدور دیپلم متفاوت است  : چون بیشتر دروس دبیرستان پیش‌نیاز دارند نمی‌شود همه این دروس را همزمان خواند مثل خواندن عربی پایه‌های مختلف در یک سال.پس با این توضیح، دیپلم فشرده وجود خارجی ندارد و مدعیان صدورآن ریگی به کفش دارند. این در شرایطی است که این مراکز مجوزی نیز برای صدور دیپلم ندارند و اگر در تبلیغات خود به واژه‌هایی مثل دیپلم آسان متوسل می‌شوند راه را به خلاف می‌روند.این گفته گودرز شاهمرادی، مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش است که در گفت‌وگو با ایسنا حجت را تمام کرده و توضیح داده که این مراکز برخلاف تبلیغاتشان فقط مجوز آموزش مهارت‌های گوناگون را دارند نه مجوز صدور دیپلم.

3-  سامانه پیامکی استعلام مدرک : دارندگان مدرک دیپلم بتوانند با ارسال شماره سریال گواهینامه خود به اداره آموزش و پرورش ، از اعتبار مدرک دیپلم خود مطلع شوند .

 تاریخ : دوشنبه 14 دی‌ماه سال 1394 | 01:46 ب.ظ | چاپ | نویسنده: کمال | نظرات (0)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.