فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.


چگونه سرعت وای فای را بالا ببریم ؟

اگرچه دلایل زیادی در بالا بردن سرعت اینتر نت و وای فای موثر است اما در این مقاله می خواهم مهمترین نکاتی که روی دستگاه شما در استفاده از اینترنت و کارایی آن  تاثیر دارند را توضیح دهم .

سوالات :

چه عواملی می تواند روی سیگنال وای فای عملکرد منفی داشته باشد ؟

چه اقداماتی در بالارفتن افزایش سرعت وای فای موثر است ؟

چگونه از پوشش وای فای نواحی منزل اطلاع پیدا کنیم ؟[1]

 

1.      یخچال و لامپ : شاید تعجب کنید که یخچال و لامپ در ارسال سیگنال از طریق وای فای ، نقش بسیار مهمی دارند . بله درست متوجه شدید یخچال و لامپ . حتی المقدور سعی کنید دستگاه وای فای را دورتر از این وسایل نصب نمایید . دستگاه های الکترونیکی دیگری مثل تلفن بی سیم نیز بی تاثیر نیستند .

2.      دستگاه وای فای یا روتر همسایه : به دلیل اینکه در مجاورت همسایگی شما افراد دیگری نیز هستند که از مودم وای فای استفاده می کنند ، و امواج از طریق کانال ارسال می گردد ، احتمال بسیار وجود دارد که همسایه شما نیز از همان کانالی استفاده کند که دستگاه وای فای شما استفاده می کند . بنابراین سعی کنید کانال را تغییر دهید .

3.      انسان : توجه داشته باشید بر طبق بررسی هایی که در دانشگاه کالیفرنیا صورت گرفته زمانی که در یک جا تراکم حضور فیزیکی  انسان ها زیاد باشد ، دستگاه های وایرلس دچار نوسان سیگنال می شوند . وجود انسان در یک محل موجب پخش شدن سیگنال ها می گردد اما سیگنال قطع نمی شود . توجه داشته باشید که وجود دستگاه های مختلف که دریک زمان در حال  استفاده از اینترنت می باشد دلیل عملکرد نامناسب روتر نیست .

4.      تماشای برنامه های تلویزیون در اینترنت : برنامه های تلویزیون و استفاده از بازی های اینترنتی آن لاین ، پهنای باند اینترنت شما را تسخیر می کنند . برای این منظور باید از qos  یا Quality Of Service  در مودم خود را برنامه ریزی و الویت بندی کنید تا به هریک از برنامه های پهنای باند مشخصی داده شود .

5.      موقعیت جغرافیایی : تفاوت  در موقعیت های جغرافیایی نقش مهمی دارد . بعضی از نقاط از پوشش آنتن دهی و اینترنت بهتری برخوردار هستند . بنابراین در نقاطی که آنتن دهی و پوشش وای فای بهتری برخوردار باشد سرعت بالاتری را خواهید داشت .

خلاقیت داشته باشید . سعی کنید مودم های به روز خریداری کنید تا از جدیدترین تکنولوژی های آن ها بهره مند گردید و همچنین اگر مودم شما از آنتن های سرخود استفاده می کند  آنتن های مودم ها را تغییر جهت بدهید تا بهترین حالت دریافت سیگنال را پیدا کنید . همچنین با رمزگذاری بر روی وای فای خود می توانید جلوی اتصال همسایگان خود به وای فای خود را بگیرید و بدین طریق سرعت شما افزایش پیدا می کند . حتماً مودم را در یک محل بلند نصب کنید چون سیگنال ها به پایین منتشر می شوند .


[1] نرم افزار Wifi Heat Mapperتاریخ : شنبه 12 دی‌ماه سال 1394 | 02:16 ب.ظ | چاپ | نویسنده: کمال | نظرات (0)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.