X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.


موضوع مقاله : مشاوره تخصصی برای جذب مشتری و معرفی کسب و کار و برندینگ

نوع مقاله : تبلیغاتی

کاربرد مقاله : مدیران و صاحبان کسب و کارها

تاریخ نشر مقاله : دی ماه 1393


راه اندازی کسب و کار امروزه به لطف و با کمک وام های بانکی و جذب سرمایه و گرفتن مجوز های مربوطه به نظر می رسد کار چندان دشواری نباشد . امروزه کسب و کارهای مختلفی و به تعداد زیاد از هر شغل و اصناف وجود دارند که به کسب درآمد می پردازند .

اما راه اندازی کسب و کار تنها یک رکن از ارکان موفقیت در کار و مشاغل و بازارکار می باشد . اگر هر شغلی دارای ارکان و قسمت هایی باشد ، قطعاً جذب مشتری برای دست یافتن به سود ، یکی از ارکان مهم آن می باشد .

راه اندازی کسب و کار ، جذب مشتری ، خدمات به مشتری ، پشتیبانی ، می توان گفت ارکان موفقیت در کسب وکار می باشند ، که در بسیاری از کتابها با اسم های مشابه نام برده شده اند .

این مقاله به این سوالات می خواهد پاسخ دهد :

چگونه می توان مشتری جذب کرد ؟

چگونه می توان در مشاغل خود از دیگر مشاغل متمایز بود ؟

چه اقداماتی می تواند به بهتر شدن حرفه یا شغل کمک نماید ؟

هنگامی می توان مشتری جذب کرد که تبلیغات درست و به موقع انجام داد . همین طور انتخاب روش و نوع تبلیغ خیلی مهم می باشد . نمی توان در دنیای مدرن امروز ، سنتی تبلیغ کرد و یا سنتی بود و نمی توان در دوره پیشرفت و نوآوری ، از نوآوری و پیشرفت استفاده نکرد . منظور از تبلیغات درست تبلیغاتی هستند که به صورت کامل به سوالات مشتریان جوابگو باشد و منظور از به موقع یعنی که در زمان مناسب که مشتری به آن نیاز دارد انجام شود . اگر آموزشگاه های کنکور را دقت کرده باشید ، هیچ وقت در تابستان که کنکور هست ، تبلیغ نمی کنند چون که زمان آن نیست ولی به محض آغاز ثبت نام برای شرکت در کنکور سراسری تبلیغات آنها شروع می شود .  برای این منظور می توان مثالی زد :

 در یک مدرسه ابتدایی ، مدرسه می تواند به کمک فناوری اطلاعات از جمله پیامک و تلفن ، اولیای دانش آموزان را در جریان پیشرفت و یا عدم پیشرفت دانش آموزان و هم چنین در اختیار اولیای دانش آموزان قرار دهد .

همچنین مدرسه می تواند انجام یک جلسه اولیا و مربیان و یا برنامه های فرهنگی  را به کمک فناوری اطلاعات و ارتباط مثل پیامک و اینترنت به اطلاع اولیای دانش آموزان برساند و یا تعطیلی مدرسه در یک روز سرد و زمستانی . با این اوصاف دانش آموزان به صورت سریع و مطمئن از برنامه های مدرسه و وضعیت تحصیلی دانش آموزان خود مطلع می شوند .

با توجه به این مثال می توان دید که مدرسه چگونه از فناوری اطلاعات در جهت تبلیغات و معرفی مدرسه استفاده می کند و چون استفاده از این روش  فناوری در اختیار بیشتر افراد قرار می گیرد ، موجب جذب مشتری بیشتر برای مدارس می گردد .این توضیحات در پاسخ به سوال شماره یک می باشد .

نتیجه ای که از این می توان گرفت ، آن است که دادن امکانات خوب و مفید و سرویس دهی به موقع  به مشتری می تواند در جذب مشتری بسیار تاثیر گذار باشد .

مدارس چگونه می توانند مشتری مدار باشند ؟

مدارس بایستی ابتدا لیستی از شماره تلفن های اولیای  مشتریان خود که همان دانش آموزان هستند را داشته باشند . البته این کار باید به اطلاع اولیا حتماً برسد تا مطلع باشند که تلفن همراه آنها برای چه کاری استفاده خواهد شد . مدیران مدارس می توانند با  تهیه و نصب سامانه های پیامکی بر روی کامپیوتر ، بتوانند اطلاع رسانی ها ، برگزاری انجمن های اولیا و مربیان را با این فناوری به اطلاع آنها برسانند. همچنین به دلیل اینکه نرم افزارهای پیامکی از طریق اینترنت کار می کنند ، بنابراین می توان از آنها بدون حضور در مدرسه نیز استفاده کرد این کار معمولاً نیاز به متخصصین فناوری اطلاعات و یا کارشناسان کامپیوتر معمولاً صورت می گیرد ، بنابراین در صورت تحقق این کار زمینه اشتغال فارغ التحصیلان این رشته نیز فراهم  می گردد . این توضیحات در پاسخ به سئوال دوم یعنی چگونه می توان در مشاغل خود از دیگر مشاغل متمایز بود ؟ می باشد .

اما در ادامه به این سوال می خواهیم پاسخ دهیم که : چه اقداماتی می تواند به بهتر شدن حرفه یا شغل کمک نماید ؟

استفاده از فناوری و تکنولوژی اطلاعات به دلیل ارزان تر بودن و دردسترس بودن می تواند کمک به بهتر شدن حرفه یا شغل نماید  . امروزه اکثر مردم دارای گوشی های تلفن همراه می باشند و می توان از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد . استفاده از تلفن خوب می باشد ، اما ممکن است برای مدرسه مقرون به صرفه نباشد.

بایستی یک نرم افزار سامانه پیامکی خریداری گردد که بستگی به امکانات آن دارد اما ارسال هر پیامک با 70 کاراکتر معمولاً 100 ریال می باشد .

 همچنین یک سیستم کامپیوتری که به شبکه اینترنت وصل باشد و امروزه در اکثر مدارس وجود دارد.

هزینه استفاده از اینترنت که بستگی به نوع سرویس های آن و سرعت اینترنت ، متفاوت می باشد .
قابل توجه قنادی ارکیده ، عمو نوروز ، پاپیون و خاتون در شهر قزوین :

چنانچه تمایل به دریافت اینترنتی سفارشات باقلوا برای عید نوروز می باشید می توانید ، از ساعت 17 الی 21 با سایت تماس حاصل فرمایید .

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر ، می توانید اینجا را کلیک فرمایید .

               

www.itsupporter.irاگر یک فروشنده هستید و فروش کمی دارید این مقاله را حتما بخوانید :


 -1در سلام کردن پیشقدم باشید و جواب سلام را هم به گرمی بدهید

آیا برای شما هم پیش آمده که به فروشگاه و یا شرکتی مراجعه کنید که در آن فرد مسئول، نه تنها به شما سلام نمی کند بلکه جواب سلام شما را هم نمی دهد ؟ تازه اگر به شما خیلی هم لطف بکند بدون اینکه به شما نگاهی بیندازد زیر لب چیزی شبیه سلام می گوید !در فرهنگ ما سلام معمولا اولین کلمه در شروع ارتباط است .در روایات دینی هم تاکید شده که جواب سلام واجب است. بنابراین تا حد ممکن شما اولین نفری باشید که سلام می کند و در پاسخ دادن به سلام هم با استفاده از لحن مناسب و حالت گشوده چهره و افزودن کلماتی مثل خوش آمدید” و”در خدمت شما هستم” و پذیرنده بودن خود را به مشتری القا کنید.

۲ -قصدتان کمک کردن باشد، حتی اگر سود مستقیمی در کار نباشد

متاسفانه بسیاری از فروشندگان به محض اینکه می فهمند یک مشتری بالقوه خریدی از آنهانخواهد کرد، بدون حوصله به باقی سوالات وی پاسخ می گویند و حاضر نیستند هیچ کمکی به مشتری بکنند .بعضی پارا فراتر گذاشته و با نصب برگه هایی از این قبیل “فلان چیز را نداریم سوال نفرمایید “جلوی بهانه های ارتباطی با مشتری را می گیرند. این افراد اگر می دانستند با یک ارتباط سازی ساده ، چگونه می توانستند در دفعات بعدی به همان مشتری فروش داشته باشند هیچگاه اینگونه رفتارهای به دور از مشتری مداری از خود بروز نمی دادند .کاری کنید تا مشتری باز هم به شما رجوع کند.حتی اگر از شما آدرسی را پرسیدند با جان و دل راهنمایی کنید.

۳-مشاور مشتری خود باشید

اگر نگرش شما این باشد که با کشف نیازها و خواسته های مشتری، به عنوان یک مشاور، او را برای یک خرید صحیح و با ارزش راهنمایی کنید به شما تبریک می گویم، زیرا این گونه، مشتری خود را برای مدتی طولانی حفظ خواهید کرد. اگر مشتری احساس کندکه شما قبل از اینکه به سود خود توجه داشته باشید ،منافع او را در نظر می گیرید، به شما اعتماد می کند و اعتماد یکی از مهمترین ارکان فرایند فروش است.بنابراین لازم است قبل از اینکه به ارائه توضیحات محصول خود بپردازید، با پرسش های خوب، هر چه بیشتر در مورد مشتری و نیازهایش اطلاعات کسب کنید وآنگاه در راستای کمک به اوبرای خرید مناسب ، از هیچ تلاشی دریغ نکنید.

۴-دیگر کافی است. دست از قضاوت بردارید

شما به عنوان یک فروشنده ،آن هم در موارد فروش چکی و اقساطی، حق دارید در خصوص اعتبار سنجی مشتری خود تحقیق لازم را انجام دهید، اما در زمان مکالمه با مشتری، دست از قضاوت در مورد شخصیت و نگرش او بردارید، چون این امر نه تنها باعث می شود که از فضای گوش دادن فعالانه، که یکی از ملزومات یک فروشنده حرفه ای است خارج شوید بلکه سبب ایجاد اختلال در تبادل احساسی میان شما و مشتری خواهد شد .مشتری شما از طرز نگاه و زبان بدنتان به راحتی به احساس بدی که منتقل می کنید پی خواهد برد. یادمان باشد ما اساسا صلاحیت قضاوت کردن دیگران و بر چسب زدن به آنها را نداریم.بنابراین در زمان ارتباط با مشتری باید تمام حواسمان به او و صحبتهایش باشد.

۵-یکپارچگی شخصیت و هویت داشته باشید 

هیچ کس از آدمی که دمدمی مزاج باشد خوشش نمی آید. اینکه یکبار حالتان خوب باشد و با مشتری خوش برخورد باشید و دفعه بعد که اعصابتان از جای دیگر خراب بود جواب سلام مشتری راهم ندهید شخصیت شما را در ذهن مشتری به عنوان یک انسان دمدمی مزاج شکل می دهد .آنگاه روی شما حساب خاصی باز نخواهد کرد و تکلیفش با شما معلوم نخواهد بود . بنابراین اگر مجبور نباشد به شما مراجعه نخواهد کرد و شما ممکن است فروش هایی را به همین خاطر از دست بدهید. بنابراین روی مدیریت احساستان کار کنید تا دیگران هم تکلیفشان را با شما بدانند

۶-به ظاهر و بهداشت خود توجه کنید

شما با لباستان اولین تاثیر را در ذهن مخاطب می گذارید. آیا لباسی که به تن دارید با تصویری که دوست دارید دیگران از شما در ذهنشان داشته باشند همخوانی دارد ؟آیا به بوی بدن و دهانتان توجه کرده اید ؟آیا به آرایش موی خود اهمیت می دهید؟ اولین چیزی که ارائه می کنید خودتان هستید. برای خریداران امروزی مهم است که از چه کسی خرید می کنند.

پوشیدن یک لباس تمیز و مرتب که با اندام شما سازگاری داشته باشد، تصویری مثبت از شما بر جای می گذارد. بنابراین برای ظاهر خود اهمیت بیشتری قائل شوید.

۷-به پرسش مشتری ،تک کلمه ای پاسخ ندهید 

بارها پیش آمده وارد فروشگاهی شدم و از فروشنده سوال کردم (فلان محصول را دارید ؟) و فروشنده بدون توجه کافی به من در جواب فقط از کلمه “نهاستفاده نمود، در صورتی که اگر با احترام بیشتری برخورد می کرد و حداقل می گفت “نه متاسفانه “باعث مکث بیشتری در من می شد و ممکن بود با گفتن “اما فلان چیز را داریم .دوست دارید بیارم خدمتتون ؟”باعث می شد من خریدی انجام دهم.پس به سوالات مشتری با حوصله و احترام جواب دهید و در صورت امکان، پیشنهاد خرید بیشتری را هم به وی بدهید، زیرا قرار است سهم بیشتری از هر مشتری داشته باشیم.

۸-در زمان مکالمه با چهره گشوده و متبسم با مشتری برخورد کنید 

لبخند مسری است .بنابراین با استفاده از این اصل، احساس بهتری در مشتری خود ایجاد کنید. زمانی که مشتری احساس خوبی داشته باشد فرایند فروش تسهیل می گردد. بنابراین به دفعات به چهره خود در آینه نگاه کنید. تبسم را تمرین کنید. قرار نیست با صدای بلند بخندیم ،کافی است چهره ای گشوده و متبسم داشته باشیم .بسیاری از فروشندگانی که با آنها برخورد داشته ام چهره ای عبوس داشته اند و به صورت ناخوداگاه به مشتری می گویند: “سریع خریدت را انجام بده و برو بیرون! ” شما معمولا چگونه برخورد می کنید؟

۹-با مشتری بحث نکنید 

متاسفانه گاهی اوقات فروشندگان برای اثبات حرف خود، با مشتری وارد بحث شده و گفته های مشتری را نقض می کنندبدترین کاری که می توانید بکنید این است که به یک مشتری بگویید “تو اشتباه می کنی “.هیچ کس از شنیدن این جمله احساس خوبی نخواهد داشت .در چنین حالتی مشتری هم حالت دفاعی به خود گرفته و آماده می شود تا با شما بجنگد و به شما اثبات کند “کسی که اشتباه می کند شما هستید “پس شدیدا مراقب جملاتی که به کار می برید باشید.

۱۰-حرفهایتان راساده و قابل فهم بزنید 

در ارتباط با مشتری تا جایی که ممکن است تلاش کنید واضح و شفاف سخن بگویید .عدم پیچیدگی در بیان مطالب، به شما کمک می کند ارتباط بهتری برقرار سازید .استفاده از واژه ها به تناسب سطح کلام مشتری و به کار بردن مثال های روشن کننده، شما را در هدایت مشتری به سمت خرید یاری می نماید.از به کاربردن اصطلاحات فنی و پیچیده در زمانی که با مشتری غیر فنی روبرو هستید شدیدا خودداری کنید.

۱۱- در پاسخ به درخواست مشتری سرعت عمل به خرج دهید 

هیچگاه مشتری را معطل نکنید .به مشتری توجه کنید. به سوالاتش به درستی پاسخ بگویید و کاری که باید انجام شود را در سریعترین زمان ممکن انجام دهید. امروزه مشتریان ما آدم های پر مشغله ای هستند که معمولا فرصت کافی ندارند. بنابراین سرعت عمل در پاسخگویی یکی از امتیازات شما محسوب خواهد شد.

۱۲- در رفتار خود نشان دهید که مشتری شما فرد مهمی است 

این را به عنوان یک باور در ذهن خود داشته باشید که مشتری شما فرد مهمی است .باور کنید که مشتری رئیس شماست. فقط به امروز نگاه نکنید شاید در شرایطی باشیدکه مشتری مجبور باشد با هر اخلاق و رفتار شما بسازد و از شما خرید کند اما اگر تا کنون برای کسب و کار شما اتفاق نیفتاده به زودی منتظر باشید:” اگر احساس خوبی در مشتری خود ایجاد نکنید او دیگر شما را انتخاب نخواهد کرد”. همه انسان ها دوست دارند به آنها توجه شود. بنابراین کاری کنید تا مشتری در کنار شما احساس بهتری داشته باشد. این باعث می شود بیشتر بخواهد در کنار شما باشد و لا جرم بیشتر از شما خرید خواهد کرد.

۱۳-از نام مشتری استفاده کنید 

تاحد ممکن نام مشتریان خود را یاد بگیرید و در زمان مکالمه از آن استفاده کنید. در اکثر کسب و کارها شما این فرصت را دارید که از مشتری نامش را بپرسید. دوستی دارم که مسئول بخش ارتباط با مشتری در یکی از هتل ها در یک کشور غربی بود .او می گفت فردی که مسئول حمل چمدان مشتری موظف بود در طول مسیر،از میز پذیرش تا اتاق ،حداقل ۳ بار با فاصله از نام مشتری استفاده کند. به عنوان مثال می گفت “به هتل ما خوش آمدید آقای وفایی “.”آقای وفایی شما می توانید از استخر هتل هم استفاده نمایید “………”آقای وفایی، امیدوارم این چند روز بهتون خوش بگذره

فقطبه این نکته توجه داشته باشید که در فرهنگ ما ،در روابط کاری، باید از نام خانوادگی افراد استفاده کرد، جز اینکه با مشتری به فضای صمیمی تری وارد شده باشید. ضمنا بگذارید مشتریان هم نام شما را یاد بگیرند.

۱۴-به چشمان مشتری نگاه کنید

یکی از مهمترین ابزارها برای برقراری ارتباطات “چشم” است .پیام های بسیاری از طریق چشمان شما به دیگران منتقل می شود. وقتی مشتری با شما صحبت می کند حتما به چشمانش نگاه کنید .نگاه شما نباید خیره باشد بلکه با مهربانی و توجه و احترام آمیخته باشد. خیلی وقتها نگاه نکردن به مشتری به عنوان بی احترامی تلقی می شود . اما مراقب باشید در این کار افراط به خرج ندهید و مخصوصا در حالت فروشگاهی مشتری را با نگاه تعقیب نکنید ، مشتری ایرانی خوشش نمی آید کسی در زمان خرید مزاحمش باشد بنابراین در استفاده از فرمول هایی که در فرهنگ های دیگر رایج است احتیاط کنید. منظور ما استفاده از تماس چشمی در زمانی است که مشتری در حال صحبت با شماست و یا تازه وارد محل کار شما شده و یا قصد خروج دارد.

۱۵-خداحافظی خوبی داشته باشید

خداحافظی هم به اندازه سلام مهم است. چه مشتری شما خرید کرده باشد و چه نکرده باشد، برای شما بهتر است که به خوبی او را بدرقه نمایید. با لحن مناسب و چهره متبسم از مشتری خداحافظی کنید. شما با این کاراحتمال بازگشت مشتری را افزایش می دهید. هیچ کس احساس خوبی به فروشنده ای که فقط به فروش فکر می کند ندارد، بنابراین در پایان هم احساس خوبی در وی ایجاد کنید ، نه مثل برخی فروشندگان که اگر از آنها خریدی انجام نشود، جواب خداحافظی مشتری را هم نمی دهند.برای ما ایرانی ها توجه به اینگونه تعارفات حیاتی است پس برای رونق کسب و کارتان عوامل فرهنگی را فراموش نکنید.

 


چگونه پروپوزال را به تایید استاد برسانیم ؟

نکات مهم در نوشتن و تدوین پایان نامه ها برای دانشجویان دانشگاه آزاد

نمایشگاه های کامپیوتر ، فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک  

شرکت های تجاری و مشهور تجاری جهان در فناوری اطلاعات کدامند ؟

نکات کاربردی در استفاده از ویدئوپروژکتور با کامپیوتر دارای ویندوز 8

علت قطع و وصل شدن تصویر ویدئوپروژکتور

مهمترین علت های اجرا نشدن سی دی یا دی وی دی

الزامی یا غیر الزامی بودن انتخاب استاد مشاور برای کارشناسی ارشد

راهنمایی های کاربردی در استفاده از ویدئوپروژکتور

مفهوم هد هانتر یا شکارچی استعداد در بازاریابی

مسابقات روبات و مسابقات جهانی ربات در هلند

نمایشگاه های فناوری اطلاعات در گوشه و کنار دنیا


نحوه روشن کردن وایرلس در لپ تاپ ها و تبلت ها

راه های بدست آوردن آرامش برای افرادی که می خواهند در امتحان موفق باشندتاریخ : چهارشنبه 24 دی‌ماه سال 1393 | 03:00 ب.ظ | چاپ | نویسنده: کمال | نظرات (0)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.